Zdravie Vášho hrubého čreva

Čisté črevá – očista hrubého čreva
  Všetci sme deň čo deň vystavovaný tisíckam toxínov a chemických látok či už v práci alebo doma. Vdychujeme ich, prijímame ich vo vode, spolu s jedlom ako aj pri užívaní liekov. Jeme viac polotovarov a rafinovaného cukru ako kedykoľvek predtým, nehovoriac o tom, že pravidelne svojmu telu ubližujeme tým, že požívame rôzne utlmujúce lieky a sedatíva. Z hľadiska zdravia je nevyhnutné vyčistiť si telo dôkladne.
   Pohyb v črevách je základom nášho zdravia. Mali by sme mať aspoň jeden takýto črevný pohyb denne, aby sme pomohli nášmu telu očistiť sa. Ak to tak nie je stávame sa náchylnými na choroby. Všetok rafinovaný cukor, biela múka, hormónmi či antibiotikami napúšťané mäso, ktoré bežne prijímame ubližujú nášmu telu. Rakovina hrubého čreva je druhou najčastejšou príčinou úmrtia na rakovinu v USA. Preto je treba všetky usadeniny a toxíny z tela odstrániť a tu sa musí začať s očistou tráviaceho traktu.
    Jedným z najčastejších zažívacích problémov, ktoré ľudia v dnešnej dobe majú je zápcha. Ak máme systém upchatý je to preto, lebo čas na odvádzanie zvyškov toxínov z tela je pomalý. Čím je „prenosný čas“ dlhší, tým sú aj toxické zvyšky v kontakte s črevami dlhšie a to im umožňuje hniť, kysnúť a s veľkou pravdepodobnosťou sa znova vstrebávať späť do tela. Čím je naše telo dlhšie vystavené hnijúcemu jedlu v zažívacom trakte, tým väčšiu máme šancu ochorieť. Ak by ste mali len jeden vnutročrevný pohyb denne bude naše telo vystavené odpadu z minimálne troch jedál z celého dňa.
     „Smrť začína v hrubom čreve“
      Pitva často ukáže, že hrubé črevo je na 80% upchaté zvyškami. Choroba zvyčajne začína pretoxinovaným črevami. A tie tým, že majú menšiu črevnú pohyblivosť zhromažďujú potenciálnu živnú pôdu pre vážne ochorenia. Občasné alebo slabé pohyby čriev trvajúce dlhšiu dobu môžu byť prílišným hazardom pre vaše zdravie.
       Očista hrubého čreva (očista čriev, očista zažívacieho traktu a terapia zažívacieho traktu) sú všetko pomenovania, ktoré označujú procedúru alebo terapiu, ktorej hlavným cieľom sú čisté zdravé črevá. Očista hrubého čreva je procedúra, ktorej súčasťou môže byť používanie množstva rôznych doplnkov. Očista hrubého čreva znamená dodržiavanie diéty na očistu hrubého čreva a užívanie doplnkov pre očistu hrubého čreva ako napríklad: bylinky (také, ktoré zabíjajú parazity), tráviace enzýmy, probiotiká (dobré baktérie), bylinky na povzbudenie pečene, žlčníka a vnútorností, semienka alebo šupky skorocelu indického (psýllia), rešetliak prečisťujúci, ľanové semeno, brest hrabolistý a iné s vysokým obsahom vlákniny. Hrubé črevo je pre telo „odpadovým systémom“ a keď sa o neho nestaráte poriadne, naakumuluje vám toxické jedy, ktoré sa vám vstrebávajú priamo do krvného obehu. Ako som už spomínal vyššie, toto môže spôsobovať degradačné chronické ochorenia.
        Čo je hlavným dôvodom zažívacích ochorení?
         Zápcha, syndróm dráždivého čreva (IBS), plynatosť, nadúvanie, priberanie, chronická únava, kyslý reflux, parazity, bolesti žalúdka, zápaly čreva, problémy s pokožkou a vlasmi a mnoho iných ochorení. Dôvodom toho všetkého je nezdravý životný štýl a zamorené hrubé črevo. Toto utrpenie môžete zastaviť tým, že sa zvnútra vyčistíte.
          Dlhé kúsky starého toxického výkalu sa vám môže prilepiť na črevo a zostať tam mesiace, dokonca roky. To spôsobí to, že sa budete cítiť upchatý, nafúknutý a letargický (otupený). Vaše črevá budú týmito zvyškami dráždené 24h denne a budú vám spôsobovať ochorenia. Toxíny takto nahromadené vám spôsobia bolesti žalúdka a zápchu, únavu, plyny a nadúvanie, bolesti hlavy a poruchy trávenia, priberanie na váhe a veľké vytŕčajúce brucho.
           Ste vo vnútri čistý? Staráte sa o zovňajšok: sprchujete sa, čistíte si zuby a umývate si vlasy pravidelne, ale umývate sa zvnútra? V tomto modernom toxickom svete sa stáva jasným faktom to, že hrubé črevo (odpadový systém tela – žumpa), pečeň a iné orgány si tiež vyžadujú pravidelné vyčistenie.Očista hrubého čreva mu umožňuje znova sa rehabilitovať a vrátiť sa tak k správnemu fungovaniu. Mnoho ľudí si nie je vedomých toho faktu, že hrubé črevo nebolo navrhnuté preto, aby v sebe po väčšinu času udržiavalo jedlo. Všetky zvieratá v divočine si striedajú periody, keď jedia a keď nejedia. Tie obdobia pôstu dávajú ich zažívaciemu traktu prestávku od trávenia a hrubé črevo túto prestávku potrebuje.
            Výhody očisty hrubého čreva sú:
             Úbytok váhy: Skutočne môžete počas výplachu hrubého čreva schudnúť. Mnohý už takto schudli.
              Koniec zápchy: Jedným z úžasných benefitov výplachu hrubého čreva je to, že dá bodku za zápchou. Navyše k nepohodli, ktoré človek zažíva preto, lebo nemá pravidelné črevné pohyby sa pridáva aj množstvo chorôb vrátane rakoviny hrubého čreva, hemoroidov a zápalov čriev. Výplach hrubého čreva zregeneruje váš tráviaci trakt a zvýši množstvo zdravých črevných pohybov. Odstránenie parazitov: To že máte parazity je omnoho bežnejšie ako by ste si mohli myslieť, zvlášť u zaneseného hrubého čreva toxínmi. Výplach hrubého črevá zaistí odstránenie parazitov z tráviaceho ústrojenstva.
               Zmenšená únava: jednou z najčastejších ponosí je, ako unavene sa ľudia cítia. Výplach hrubého čreva je tá správna cesta ako znova získať chýbajúcu energiu. Redukcia plynatosti a nadúvania: Výplach hrubého čreva privedie do rovnováhy vaše tráviace baktérie a zlepší trávenie. Táto kombinovaná činnosť zredukuje nadúvanie a plynatosť.
                Menej akné: po tom, ako si vypláchnete črevá ma akné tendenciu stratiť sa.
                 My veríme v to, že je treba prezentovať ľuďom liečenie z vnútra smerom von a ponúkame produkty, ktoré poskytujú úľavu od zažívacích problémov a zaručujú dlhotrvajúce optimálne zdravie. Či už sa snažíte zlepšiť vaše zdravie vo všeobecnosti (neustály boj s únavou alebo PMS – predmenštruačný syndróm, boj s chudnutím, snaha o uvoľnenie zápchy, nadúvanie, plynatosti, dúfate že vám začne tráviť, snažíte sa zbaviť toxínov alebo parazitov ak sa chcete zbaviť syndrómu dráždivého čreva (IBS) a jeho zápalu – potom je výplach hrubého čreva to, čím je treba začať. Očista hrubého čreva jemne povzbudí váš systém k tomu, aby sa sám zbavil toxínov, odpadu a parazitov a aby sa zároveň zosúladil. Podporuje to liečbu v zažívacom ústrojenstve, ktoré bolo zničené zápchou. Očista hrubého čreva pomôže vašim črevám znova dobre absorbovať tak nevyhnutné vitamíny a minerály. Zlepšíte tak svoj čas trávenia, zrýchlite spracovanie a vylučovanie a tak znova obnovíte svoju energiu. Očista hrubého čreva prospeje vášmu celému telu.

Leave Your Comment